Zajrzyjmy do laboratorium badawczo-rozwojowego LG Air Solution

10/07/2018 , autor:

Laboratorium badawczo-rozwojowe LG Air Solution nieustannie pracuje nad najnowszymi technologiami HVAC, które rewolucjonizują rynek. Aby osiągnąć ten cel, firma LG Air Solution zatrudnia zespoły inżynierów i laborantów prowadzących prace badawczo-rozwojowe nad produktem, aby technologia LG Air Solution była ciągle najnowocześniejsza. Mieliśmy okazję odwiedzić Laboratorium badawczo-rozwojowe LG Air Solution i podziwiać szeroki zakres badań związanych z rozwojem innowacyjnych rozwiązań HVAC firmy LG.

 


 

Komora do badań klimatycznych

 

Czujniki mierzące ciepło, wilgotność i przepływ powietrza

 

Najpierw odwiedziliśmy komorę do badań klimatycznych, w której inżynierowie testują temperaturę, prędkość, wilgotność i przepływ powietrza, aby zbadać warunki w pomieszczeniu i upewnić się, że klimatyzatory LG działają z maksymalną wydajnością w całej przestrzeni pomieszczenia. Komora jest wypełniona czujnikami, które rozmieszczone są od sufitu do podłogi i od ściany do ściany. Czujniki te odczytują warunki w każdym punkcie przestrzeni i dane te są analizowane w celu wykrycia, czy powietrze jest równomiernie rozprowadzane w komorze. W komorze klimatycznej inżynierowie opracowują również metody rozpraszania przepływu powietrza w pomieszczeniu bez konieczności nawiewu powietrza bezpośrednio na ludzi w pomieszczeniu w celu maksymalizacji komfortu użytkownika.

 

Komora do badań akustycznych i wibracji

Emisja hałasu jest testowana w komorze do badań akustycznych i wibracji

 

Następnie weszliśmy do komory do badań akustycznych i wibracji, gdzie przeprowadza się testy w celu ustalenia lokalizacji i intensywności dźwięku z klimatyzatorów, aby ograniczyć emisję dźwięku. Po wejściu do komory człowiek naprawdę czuje się tak, jakby stracił słuch. Dzięki takiej kompletnej ciszy wyniki testu są absolutnie dokładne. Naukowcy wykorzystują specjalne kamery, które pozwalają im bardzo precyzyjnie zmierzyć źródło i natężenie dźwięku. Badanie emisji dźwięku ma zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia hałasu i stworzenia bardziej komfortowego środowiska.

 

Komora do badań temperatury i wilgotności

Środowisko w komorze można zmieniać w celu wykonania testów w ekstremalnych warunkach.

 

Komora do badań temperatury i wilgotności umożliwia naukowcom odtworzenie prawie każdego możliwego klimatu zewnętrznego, dzięki czemu mogą oni przetestować wydajność jednostki klimatyzacyjnej w szerokim zakresie różnych warunków. Dzięki tym restrykcyjnym testom klimatycznym mamy pewność, że klimatyzatory LG wytrzymają wszelkie warunki i zapewnią pełen komfort niezależnie od okoliczności.

 

Komora kompresyjna

Wydajność i trwałość są mierzone w komorze kompresyjnej.

 

Sprężarka jest równie ważna dla klimatyzatora jak silnik dla samochodu. Sprężarki są testowane w komorze kompresyjnej w celu określenia najbardziej efektywnych materiałów i konstrukcji sprężarek LG Multi V. Firma LG ma ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu silników i ta wiedza jest ciągle poszerzana dzięki testom w komorze kompresyjnej, abyśmy mogli - dzięki podstawowej technologii stosowanej w klimatyzatorach LG - nieprzerwanie cieszyć się chłodnym powietrzem przy niskim zużyciu energii.

 

Komora wentylatora

Wentylatory są testowane pod kątem emisji hałasu i wydajności.

 

Komora wentylatora to miejsce, w którym sprawdza się sprawność wentylatorów stosowanych w klimatyzatorów LG. Konstruktorzy LG wykorzystują biomimetykę do rozwijania cichszych i bardziej wydajnych wentylatorów. Wentylatory te wykorzystują technologię opartą na płetwach humbaków i powierzchni muszli, aby osiągnąć maksymalną wydajność.

 

Kontrola systemu

W pełni zintegrowane pomieszczenie kontrolne LG Air Solution

 

Kontrola systemu obejmuje w pełni zintegrowane pomieszczenie kontrolne, w którym opracowuje się i monitoruje rozwiązania kontroli systemów i inteligentne rozwiązania sterujące. Naukowcy z LG optymalizują rozwiązania kontrolne, wykorzystując technologię Big Data i AI, aby stworzyć wygodniejsze i energooszczędne rozwiązania.

 

Testowanie w terenie

Testowanie w czasie rzeczywistym odbywa się w celu utrzymania jakości produktu.

 

Na pokładzie urządzenia do testowania w terenie firma LG Air Solution zainstalowała szeroką gamę jednostek zewnętrznych, aby móc testować wydajność w rzeczywistym środowisku zewnętrznym. Zainstalowane tutaj jednostki są uruchamiane w różny sposób, a inżynierowie monitorują ich wydajność i trwałość w danym czasie, aby klimatyzatory były jak najbardziej efektywne. Obserwując klimatyzatory LG działające w czasie rzeczywistym, można stwierdzić faktyczną niezawodność tych produktów.

 

Po dniu spędzonym w LG Air Solution R & D Lab o wiele lepiej rozumiemy, dlaczego firma LG jest liderem rynku HVAC. Czego możemy oczekiwać od LG Air Solution w przyszłości? Wygląda na to, że o wiele więcej!

 

Komentarze

0 Komentarz

Polecane artykuły

Nie walcz z ciepłem, wykorzystaj je ponownie!

Odśrodkowa Pompa Ciepła LG wykorzystuje ciepło odpadowe do oszczędzania energii oraz promowania ekologicznych rozwiązań na świecie.

Big Data w służbie analizy powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz domu

Niektóre prognozy pogody informują o dużym zapyleniu powietrza, zalecając pozostawanie w zamkniętych pomieszczeniach, aby uniknąć wdychania pyłu i zanieczyszczeń zagrażających zdrowiu.

Jak LG Multi V 5 poprawia jakość życia

LG MULTI V 5 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej skuteczności, wydajności, elastyczności, komforcie i kontroli, oraz najwyższej jakości powietrza. Poniższa infografika w prosty sposób ilustruje jak poprawia on naszą jakość życia!