Pompa ciepła Therma V ponownie w ofercie produktowej koncernu LG

23/08/2016

Pompa ciepła powietrze-woda LG Therma V z ulepszoną i przyjazną dla środowiska technologią znów pojawiła się w ofercie produktowej koreańskiej marki. Therma V LG to kompleksowe rozwiązanie w zakresie ogrzewania i ciepłej wody.


Optymalne narzędzie grzewcze do domu


Therma V marki LG została specjalnie zaprojektowana dla nowych i modernizowanych domów z uwzględnieniem zaawansowanej technologii grzewczej oraz oszczędności energii. Pompy ciepła od LG to doskonałe rozwiązanie grzewcze poczynając od ogrzewania podłogowego, aż do dostarczania ciepłej wody do wielu źródeł ciepła.


Therma V LG to doskonałe rozwiązanie dla domu, ponieważ jej głównym zadaniem jest czerpanie energii cieplnej z powietrza zewnętrznego nawet wówczas, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest minusowa. Według bilansu energetycznego dla pompy ciepła z 1 kW energii elektrycznej oraz 2 kW energii uzyskanej z powietrza atmosferycznego uzyskuje się 3 kW całkowitej mocy wyjściowej.


Darmowa, odnawialna, łatwa w pozyskaniu


Pompy ciepła LG wykorzystują zaawansowaną technologię inwerterową, przez co podczas pobierania energii z zewnątrz Therma V jest 4 razy bardziej wydajna energetycznie niż jest to w przypadku instalacji z kotłem grzewczym. Energia z powietrza zewnętrznego jest przede wszystkim darmowa, odnawialna oraz łatwa w pozyskaniu.

LG stworzyło pompę ciepła Therma V w oparciu o zaawansowane technologie, aby dostarczyć odbiorcom końcowym energooszczędne, wygodne, proste w sterowaniu oraz obsłudze narzędzie grzewcze. Zastosowana w  urządzeniu technologia bezpośredniej kontroli ciśnienia zapewnia stabilną wydajność grzewczą w niskiej temperaturze, co pozwala osiągać docelowe parametry pracy. Maksymalny zakres ogrzewania dla temperatury zewnętrznej dochodzi do – 20oC, natomiast temperatura wody na wyjściu może osiągnąć nawet 57oC.
 
LG zadbało również w pompach Therma V o skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne wymienników ciepła. Wykorzystano w tym celu epoksydową powłokę antykorozyjną LG Gold Fin, którą pokryto aluminiowe lamele zewnętrznego wymiennika ciepła. Dzięki takiemu zabezpieczeniu możliwe jest dłuższe utrzymanie doskonałych właściwości przewodzenia ciepła. Epoksydowa powłoka antykorozyjna LG Gold Fin idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje wysokie zanieczyszczenie powietrza oraz w miejscach narażonych na morską mgłę solną.


LATS Therma V


LG dostarcza użytkownikom pomp ciepła program doborowy LATS-Therma V, który pozwala na szybką symulację ekonomiczną zastosowania wybranej pompy ciepła LG w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami ciepła, jak np. kotły gazowe, olejowe czy też elektryczne. Wystarczy wprowadzić pewne parametry do programu, aby uzyskać roczną kalkulację kosztów energii w porównaniu z systemem konwencjonalnym, a także roczne ilości emitowanego CO2, miesięczne ilości i koszty energii oraz całkowitą ilość energii cieplnej w kWh w odniesieniu do temperatury zewnętrznej.


Bezobsługowa pompa ciepła


To, co przede wszystkim wpływa na atrakcyjność użytkową pomp ciepła, to na pewno bezobsługowość tego rodzaju urządzeń, koszt ogrzewania jest podobny do ogrzewania za pomocą węgla, a użytkownicy pomp ciepła mają gwarancję, że w domu będzie utrzymana zadana temperatura nawet podczas ich długotrwałej nieobecności. Pompy ciepła zapewniają niskie koszty ogrzewania oraz zwalniają domowników z konieczności transportowania i składowania paliw takich, jak np. węgiel, drewno czy też olej opałowy.
 

Komentarze

0 Komentarz

Polecane artykuły

Jaka jest rola sprężarki w systemie chłodzenia?

Wielu z nas korzysta na co dzień z klimatyzatorów i lodówek. Czy ktokolwiek zastanawiał się jednak, na jakiej zasadzie działają te urządzenia i co znajduje się pod ich estetycznymi obudowami? Jeśli nie, możecie być naprawdę zaskoczeni.

Budowanie bezolejowej przyszłości

Bezolejowe agregaty chłodnicze firmy LG wyposażone w LeviTech™ oferują radykalne rozwiązania w zakresie kontroli klimatu. Zdecydowana większość tych, którzy korzystają z mocy dzisiejszych zaawansowanych systemów kontroli klimatu nigdy nie...

Czyszczenie filtrów klimatyzatora

Przed latem wielu z nas jest w trakcie wiosennych porządków i szykowania domów i biur na nadchodzące ciepłe miesiące. Przygotowując miejsca naszego codziennego pobytu w ciepłym sezonie letnim, nie zapominajmy o również o klimatyzatorach.