Narodziny gwiazdy HVAC: Luiz Fernando Gaivota zmienia krajobraz branży HVAC w Brazylii

30/06/2018 , autor:

 

Branża HVAC jest w rozkwicie i coraz więcej osób chce wejść do branży, szczególnie na rynkach rozwijających się, takich jak Brazylia. Mieliśmy okazję porozmawiać z młodym technikiem HVAC z Brazylii, który ma już swój wkład w tej branży. Luiz Fernando Gaivota zdobywa doświadczenie w branży HVAC i dzieli się swoimi doświadczeniami, aby inni również mogli odnaleźć swoje miejsce w tej branży. Jako aktywnego działacza społecznego propagującego HVAC, zaprosiliśmy go do odwiedzenia naszej fabryki i różnych miejsc instalacji. Luiz opisał nam ciekawą ścieżkę swojej kariery i sposób, w jaki dąży do poprawy działania tej branży w Brazylii i na całym świecie. Chcielibyśmy podzielić się jego historią w nadziei, że zainspiruje ona również innych techników HVAC.

 

1. Proszę się przedstawić.

Pracowałem jako elektryk od 18 roku życia. W 2010 roku ukończyłem Senai, największą szkołę techniczną w Brazylii, i zacząłem pracować jako profesjonalny technik ds. klimatyzacji. Zacząłem nagrywać i zamieszczać krótkie klipy wideo związane z moją pracą na Facebooku, a mój przyjaciel, który oglądał te klipy, zasugerował, abym przygotował i nagrał profesjonalne wykłady. Zacząłem zamieszczać je na YouTube w lutym 2015 r.

Strona Luiz Fernando Gaivota na Facebooku

2. Jakie treści zamieszczasz na swoim kanale YouTube i na stronie na Facebooku?

Każdy może zająć się instalowaniem klimatyzatorów, więc wielu ludzi, którzy stracili pracę z powodu kryzysu gospodarczego w Brazylii, szybko przeszło do tej branży. Widziałem, że wielu z nich popełnia błędy podczas pracy i pomyślałem, że pomogę im zrozumieć jak zająć się tym we właściwy sposób. Moje filmy pokazują, jakich narzędzi należy użyć do instalacji i jakie są odpowiednie metody instalacji. Myślę, że bardzo ważne jest również pokazywanie ludziom krok po kroku, jak wykonywać daną czynność. Dzięki temu zrozumieją, jakie błędy można popełnić na każdym etapie.

 

Kanał YouTube - Luiz Fernando Gaivota

 

3. Kim są twoi czytelnicy?

90% wszystkich subskrybentów mojego kanału to profesjonaliści tacy jak ja, a reszta to osoby, które natknęły się na mój kanał, wpisując słowa kluczowe związanych z klimatyzacją, aby ją kupić. Wiele osób dowiaduje się o mnie za pośrednictwem YouTube lub osób, które znają mój kanał na YouTube. Wszyscy oni są moimi potencjalnymi klientami. W tej chwili nie jestem w stanie nawet się z nimi spotkać.
 

4. Czy doświadczyłeś czegoś niezapomnianego w czasie prowadzenia własnego kanału YouTube i strony na Facebooku?

Wizyta w Korei. Spółka LG dowiedziała się o moim kanale na YouTube i umożliwiła mi przyjazd i zwiedzanie jej fabryki. Korea to nie tylko kraj wybitnych technologii, ale także miła i bezpieczna społeczność. Było nawet o wiele lepiej, niż się spodziewałem.

 

Wideo na YouTube z podróży Luiza do Korei

 

5. Jak odkryłeś LG?

Stało się to wtedy, gdy po raz pierwszy użyłem jej wielomodułowych produktów, aby połączyć pięć jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną w budynku mieszkalnym. Już wcześniej znałem LG, ale stałem się jej fanem po zastosowaniu jej produktu. LG ma świetny system wsparcia dla techników. LG SIMs to doskonałe narzędzie dla techników, które pokazuje, która część urządzenia jest nieprawidłowo podłączona za pomocą monitora. Technicy w Brazylii dość nieufnie podchodzą do instalowania wielomodułowych produktów, ponieważ uważają, że jest to zbyt skomplikowane. Myślę, że produkty firmy LG rozwieją te obawy i staną się one bardziej powszechne.

W laboratorium Badań i Rozwoju LG

 

6. Kilka razy pokazywałeś na Facebooku aplikację o nazwie REFRIPLAY. Czy możesz nam powiedzieć, co to jest?

Jest to aplikacja przeznaczona dla osób pracujących w branży HVAC. Dostarcza informacji z odpowiednich zestawów TPO w celu skorygowania metod instalacji klimatyzatora. Jest wielu techników, którzy po prostu łączą maszyny bez stosowania jakichkolwiek profesjonalnych technik lub nie wiedzą, jakie kwoty pobierać za swoje usługi. Jest to aplikacja, która zawiera lekcje z zakresu techniki, a także różnego rodzaju informacje związane z HVAC.

 

Aplikacja REFRIPLAY

 

7. Jakie masz teraz plany na przyszłość?

Chciałbym zacząć bardziej intensywną promocję tej aplikacji. Zostaną do niej dodane wykłady wideo, a także eksperci z każdej dziedziny. Obecnie nie jestem w stanie tworzyć tak wielu klipów wideo, jak kiedyś, ponieważ otrzymuję mnóstwo zamówień na instalacje. Instalacja zajmuje dużo więcej czasu, jeżeli filmuję cały proces. Ale zamierzam wygospodarować czas na stworzenie większej ilości materiałów wideo w przyszłości. Jest wiele do zrobienia.

 

8. Czy jest coś, co chciałbyś przekazać ludziom odnośnie tej dziedziny?

Nigdy nie przestawaj się uczyć i pamiętaj, że możesz się uczyć, ucząc innych. Nauczyłem się wielu rzeczy, odkąd zacząłem tworzyć moje filmy. Ważne jest, aby samemu również się doskonalić.
Spółka LG wspiera Luiza i podobnych do niego techników HVAC, którzy rozwijają karierę i dzielą się wiedzą na temat branży HVAC. Możesz dowiedzieć się więcej o Luizie i zdobyć cenną wiedzę na temat technologii HVAC śledząc go na Facebooku i subskrybując jego kanał YouTube. 

 

Luiz Fernando Gaivota
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC0i-1hIozriBzESt_3asjcQ/feed
Facebook: https://www.facebook.com/fernandogaveta

Komentarze

0 Komentarz

Polecane artykuły

Nie walcz z ciepłem, wykorzystaj je ponownie!

Odśrodkowa Pompa Ciepła LG wykorzystuje ciepło odpadowe do oszczędzania energii oraz promowania ekologicznych rozwiązań na świecie.

Big Data w służbie analizy powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz domu

Niektóre prognozy pogody informują o dużym zapyleniu powietrza, zalecając pozostawanie w zamkniętych pomieszczeniach, aby uniknąć wdychania pyłu i zanieczyszczeń zagrażających zdrowiu.

Jak LG Multi V 5 poprawia jakość życia

LG MULTI V 5 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej skuteczności, wydajności, elastyczności, komforcie i kontroli, oraz najwyższej jakości powietrza. Poniższa infografika w prosty sposób ilustruje jak poprawia on naszą jakość życia!